Rok s vinařem – Co to znamená?

V rámci projektu „Rok s vinařem“ budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí jednoho z prestižních moravských vinařství. Pro začátek bude nejlepší provést krátké seznámení, tak směle do toho…

Vinařství Mikrosvín Mikulov se pyšní mnohaletou tradicí a historií. Jedná se o vinařství, které se zasadilo o renesanci odrůdy Ryzlinku vlašského a pozvedlo jeho úroveň. Jako první v České republice začalo vyrábět ledová vína a výběry z bobulí. Hospodaří na 220 ha vlastních vinic a ne nadarmo je jeho hlavním mottem „Víno se rodí ve vinici“ Jak říkají sami technologové: “Nejdůležitější je kvalita hroznů, které vinohradníci sklidí, my už to pak ve sklepě můžeme jenom zkazit.“ Viniční tratě jsou jedním z největších pokladů, jež vinařství vlastní. Obhospodařuje viniční tratě v těch nejšpičkovějších polohách Pálavy a Dunajovických kopců. Tyto viniční tratě naleznete v obcích Perná, Mikulov, Dolní Dunajovice, Březí a v Dobrém poli.

O jednotlivých viničních tratích si něco povíme v průběhu celého roku.

„Víno dělají lidé“ takto by se dalo charakterizovat další motto společnosti, kterým chce dát na odbiv důležitost zkušeností a práce našich zaměstnanců ať už ve vinohradě nebo ve sklepě.
Vinařství patří k zakladatelům apelace VOC Pálava a hned tři vína z kolekce tohoto prémiového vinařství toto označení hrdě nesou. Je důležité podotknout, že tento „glejt“ může dostat jedině odrůda Ryzlinku vlašského, čímž se vinařství opět snaží pozvednout tuto dříve velice opomíjenou odrůdu. Hrozny musí být sklizeny pouze z Terroir Pálava. Pálavské terroir dává této odrůdě jedinečnou chuť a charakter, to byl důvod proč si zakladatelé apelace VOC Pálava vybrali právě tuto odrůdu a tuto oblast. O apelaci VOC Pálava během roku s vinařem ještě jistě uslyšíte.

Největším úspěchem vinařství Mikrosvín Mikulov z poslední doby je, že se stalo stříbrným vinařem roku 2013, což je jedno z nejprestižnějších ocenění, které vinařství v rámci ČR může získat.
Vinařství Mikrosvín Mikulov v minulém roce zrekonstruovalo pro své příznivce degustační místnost v Dolních Dunajovicích. Zde můžete ochutnat více než 20 predikátních vín, účastnit se na řízených degustacích, vychutnat si sklenku vína s nezapomenutelným výhledem na Pálavu, pochutnat si na delikátních paštikách, domácích závinech, výborné kávě nebo koktejlech z čerstvého ovoce. Další službou, kterou v Dolních Dunajovicích vinařství Mikrosvín Mikulov poskytuje, je všudypřítomný klid a pohoda a dechberoucí výhled na pálavské vrchy. Tak neváhejte a přijďte se seznámit blíže…

Co na to říkáte vy?