Vinařství Sedlák

Mladí pokračovatelé rodinného vinařství Sedlák, bratranci Milan a Jaroslav, navazují v předávání zkušeností svých otců již čtvrtou generací.

 

„Naše vína pochází z výborných vinařských poloh vyhlášených vinic s daným původem, který těmto vínům dává svou jedinečnost a osobitost.

Snahou našeho vinařství je produkovat originální vína vysoké kvality.“

 

Novodobou historii vinařství začali psát otcové obou dnešních majitelů – Milanův otec začal roku 1994 profesionálně vyrábět víno, následně se připojil jeho bratr Rostislav a tak spolu začali vysazovat vinohrady a také postavili nový sklep ve čtvrti Púrynky.

Poté, co Jarek absolvoval Střední vinařskou školu a Milan Obchodní a Vinařskou akademii, se oba mladí vinaři naplno pustili do podnikání. První víno lahvovali pod společným názvem Rodinné vinařství SEDLÁK v roce 2005, jednalo se o zkušebních 10 000 lahví, převážně moravských zemských vín.

Na rodinnou tradici navazuje i naše etiketa na lahvích, na které najdete našeho stařečka s koňmi Milošem a Dobrošem.

 

O sklepě

Již v roce 1918 na náhorní plošině obce Velké Bílovice postavil pradědeček František Sedlák první sklep. Tímto je také datován zrod samotného vinařství rodu. Stařeček Rostislav Sedlák sklep rozšířil a otec František Sedlák vedle něj postavil druhý.

Každá další nastupující generace pak vnukla tomuto místu podobu vlastního „ducha“. Způsob, jakým se prostory sklepu vyvíjely, byl obrazem dané doby a přístupu k vinařství vůbec. Tradice započatá v těchto letech pokračuje dodnes a je dokladem kvalitní práce minulých i současných pokolení.

 

Vinařství Sedlák z Velkých Bílovic

Co na to říkáte vy?